Studia podyplomowe z marketingu – czy warto?

Studia podyplomowe z marketingu – czy warto?

18 marca 2016 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Decydując się na studia podyplomowe, możesz mieć wątpliwości odnoście najlepszego kierunku. Jeżeli Twoją pasją jest marketing, to za chwilę przekonasz się czy warto go studiować.

Wiele osób, stojących przed wyborem kierunku studiów podyplomowych, poważnie rozważa marketing (np. marketing terytorialny, zarządzanie komunikacją marketingową i medialną). Zastanawiają się, czy jest sens poświecić kolejne lata na naukę i następne środki finansowe na opłatę czesnego. Można rozwiać te wątpliwości w bardzo prosty sposób. Wystarczy uświadomić sobie, jaką wiedzę i umiejętnością można posiąść.

Studia podyplomowe marketing – czego się nauczysz

Kierunek: Zarządzanie komunikacją marketingową i medialną

Przede wszystkim dowiesz się, jakie działania marketingowe wpływają na wzrost pozycji firmy na rynku. Nauczysz się, na czym polega odpowiednia komunikacja przedsiębiorstwa z otoczeniem i jaka taktyka jest najbardziej skuteczna. Posiądziesz wiedzę z dziedziny teorii komunikacji marketingowej i strategii, a także opanujesz praktyczne instrumenty komunikacji. Będziesz potrafił wybrać dobre media do reklamy i poznasz, na czym polega skuteczny udział w targach branżowych. Staniesz się poszukiwanym i wartościowym pracownikiem, nie tylko z szeroką wiedzą, ale również z konkretnymi umiejętnościami. Public relations, rola marki w promocji i rozwój produktów nie będą już dla Ciebie tajemnicą.

Udział w studiach podyplomowych to również możliwość poznania nowych ludzi, także w kwestii biznesowej. Będziesz miał szansę na udział w różnych szkoleniach i konkursach, które są niczym otwarta brama do zatrudnienia w najlepszych firmach i na najwyżej opłacanych stanowiskach. Tak rozległą wiedzę marketingową trudno wycenić, dlatego pracownicy ją posiadający muszą być odpowiednio doceniani.

Gdzie studiować?

Wpisując w wyszukiwarkę „marketing studia podyplomowe”, zwróć uwagę na uczelnie, które specjalizują się w marketingu, ponieważ tylko tam będziesz miał pewność, że Twoimi mentorami zostaną osoby z wyjątkowo rozległą wiedzą i znaczące dużo w tej branży. Doskonałym przykładem takiej szkoły jest WSZIB w Krakowie. Nowoczesna uczelnia z najlepszymi wykładowcami.