CTR – trzy litery, które zmienią spojrzenie na marketing

CTR – trzy litery, które zmienią spojrzenie na marketing

22 czerwca 2017 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Dzisiaj wypromowanie własnej firmy nie jest takim prostym zadaniem. Trzeba bowiem zainteresować się tym, jak działa internet. Dlaczego akurat internet?

To bowiem miejsce nieskończonych możliwości. Z dobrym pomysłem i znajomością odpowiednich narzędzi szybko dojdziemy na sam szczyt.

Internet – co jest ważne?

Na początku warto podkreślić, że przede wszystkim musimy stworzyć dobrą stronę internetową – jasną, czytelną konkretną. Jednak nikt jej nie znajdzie, jeśli jej nie wykonamy pozycjonowania. Zabieg ten ma na celu podniesienie miejsca w rankingach wyszukiwania Google w odpowiedzi na konkretną frazę. Następnie musimy zadbać jeszcze o wykonanie odpowiednich reklam, umieszczenie linków sponsorowanych itp, gdzie będziemy mieć dodatkowo przeróżne współczynniki, które trzeba będzie poddać analizie. Współczynniki te mają na celu zbadanie efektywności. Mało osób jednak wie o istnieniu jednego, bardzo prostego współczynnika, który daje nam wiele informacji. Jest to CTR…

Czym jest współczynnik CTR?

Otóż jest to stosunek osób, którym wyświetliła się nasza strona, do osób, którym nie tylko się ona wyświetliła, lecz także, które ją kliknęły. Co to oznacza? Otóż obrazując CTR można powiedzieć, że skoro 1000 osobom wyświetlił się link do naszej strony, a 200 z nich na niego kliknęło, to CTR wynosi 20 %.

To dużo czy mało? Niestety nie wiemy tego zbyt dokładnie. Dopiero poznajemy przeróżne narzędzia i w przypadku CTR nie wiadomo jeszcze, jaka wartość jest rzeczywiście istotna. Wiadomo natomiast, że zawsze poprawienie jej nawet o kilka procent, powoduje wzrost ruchu na naszej stronie i większe prawdopodobieństwo, że ktoś skorzysta z naszych usług.

Dlaczego CTR jest tak ważny?

Wiemy już, co to jest CTR. Jednak po co musimy znać jego wartość i po co w ogóle ją podnosić? Otóż na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Przede wszystkim bowiem musimy wiedzieć, o czym mówi nam CTR. Jeśli mało osób klika na naszą stronę, przyczyny mogą być różne. Mogliśmy wybrać złą grupę docelową, nieodpowiednie słowa – klucze, nie trafiliśmy do grupy naszych potencjalnych odbiorców. CTR nie do końca zatem daje nam gotowe rozwiązanie – wskazuje jednak, gdzie problem może być ukryty, przez co łatwo i szybko możemy go usunąć.

Ponadto – każdy na pewno świetnie wie, że pozycjonowanie odgrywa istotną rolę. Im wyżej w rankingu wyszukiwania jesteśmy, tym więcej mamy wyświetleń. Jednakże nikt z nas do końca nie wie, co bierze pod uwagę robot Google ustalając kolejność wyników wyszukiwania. Warto wiedzieć, że ostatnio pojawiły się poważne pogłoski, że jednym z czynników może być właśnie ilość kliknięć.

Jak sprawdzić CTR w bezpłatnych wynikach organicznych?

Wiemy już zatem, jak ważny jest współczynnik CTR. Warto zatem teraz dowiedzieć się, w jaki sposób można go szybko i łatwo sprawdzić. To może być ogromnym zaskoczeniem! Istnieje bowiem specjalne urządzenie, które jest dostępne dla każdego użytkownika, a które sprawdza nam CTR i nie tylko…

Jest to Google Search Controle. Korzystając z niego, dowiemy się nie tylko, ile osób widziało naszą stronę w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i ile spośród nich kliknęło na nią, lecz także jaki jest CTR adresów URL, jaka jest średnia pozycja strony na daną frazę oraz jaka podstrona była ile razy klikana. Te informacje pozwolą nam wyeliminować wszystkie wcześniejsze błędy i osiągnąć sukces!

Chcesz wiedzieć więcej o optymalizacji współczynnika CTR? Przeczytaj artykuł http://promotraffic.pl/blog/2500-slow-o-organicznym-ctr-analiza-i-porady-dla-ciebie/