Charakterystyka solwentowego druku wielkoformatowego

Charakterystyka solwentowego druku wielkoformatowego

9 sierpnia 2017 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Skuteczność działań marketingowych uzależniona jest w dużej mierze od doboru właściwych nośników przekazu promocyjnego. Choć olbrzymią rolę we współczesnej reklamie odgrywają wirtualne media, w wielu przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem wciąż jest sięgnięcie po tradycyjne nośniki reklamy zewnętrznej. Plakaty, neony i banery powinny być nieodłącznym elementem strategii promocyjnej przedsiębiorstw o zasięgu lokalnym i regionalnym.

Jeżeli twoja firma świadczy usługi lokalnie, najskuteczniejszą formą dotarcia do klienta jest właśnie reklama zewnętrzna – przekonuje nasz rozmówca z pracowni LogArt. Zwrócenie uwagi potencjalnych klientów w mieście nie jest zadaniem łatwym, dlatego przygotowując swoją strategię promocji warto ostrożnie dobierać najlepsze środki przekazu.

Reklama wielkoformatowa

Wyróżnić się w mieście nie jest łatwo. Żeby właśnie twoja reklama przebiła się przez gąszcz szyldów i banerów, musisz sięgnąć po naprawdę wyjątkowe rozwiązania. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po reklamę wielkoformatową, która już z racji dużego rozmiaru zdominuje inne, mniej efektowne plakaty. Jednak przygotowanie reklamy wielkoformatowej wymaga użycia specjalnych narzędzi.

Solwentowy druk wielkoformatowy

Cyfrowy druk solwentowy to najnowocześniejsza technologia tworzenia reklam wielkoformatowych. Wykorzystanie ploterów solwentowych umożliwia tworzenie nadruków na materiałach banerowych, foliach, PCV i innych materiałach wykorzystywanych do produkcji billboardów.

Reklamy wielkoformatowe produkowane są na indywidualne zamówienie, co pozwala na optymalną indywidualizację ich treści. Zarówno tekst, jak i obraz są tutaj zupełnie niepowtarzalne, co sprawia, że reklama jest oryginalna, a przez to wyjątkowo atrakcyjna dla odbiorcy.

Oryginalność wyklucza zarazem masową produkcję. Toteż niezbędne jest sięgnięcie po technikę druku, która umożliwi stworzenie wysokiej jakości pojedynczych egzemplarzy wydruków dużego formatu w korzystnej cenie. Takie możliwości daje nam właśnie druk  solwentowy.

Charakterystyka druku solwentowego

W druku solwentowym wykorzystywane są specjalne atramenty na bazie rozpuszczalnikowej, które w przeciwieństwie do tuszy atramentowych, wykazują doskonałą odporność na działanie promieni słonecznych i czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg i wiatr. Dodatkową zaletą atramentów solwentowych jest doskonała przyczepność, która umożliwia zadrukowanie niemal każdego materiału.

Plotery solwentowe to duże, ciężkie maszyny, zdolne do nanoszenia obrazu na płachtach o wielkości dochodzącej 5 metrów. Obecnie nie są dostępne inne urządzenia, które pozwalałyby na uzyskanie wydruków w większym formacie, toteż nawet tworząc olbrzymie billboardy pokrywające elewacje budynków, wykorzystuje się właśnie tę metodę, a następnie poszczególne elementy łączy się w całość.

Decydując się na wykorzystanie reklamy wielkoformatowej w promocji swojego przedsiębiorstwa, szukaj firm o dobrej renomie i dysponujących nowoczesnym sprzętem oraz doświadczoną ekipą speców do reklamy wizualnej.