Po co robić proof koloru?

Po co robić proof koloru?

23 lutego 2017 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Proof koloru to odbitka próbna, która dokładnie obrazuje jak będzie wyglądał właściwy druk, który chcemy zamówić. Wykonuję się ją głównie po to, by doskonale odtworzyć barwy docelowego wydruku i w razie niezadowolenia móc jeszcze wprowadzić zmiany. Choć proof cyfrowy nie należy do najtańszych usług, to warto go wykonać.

Proof koloru to pewnego rodzaju gwarancja, że będziemy w 100% zadowoleni z otrzymanego wydruku. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zweryfikować, czy kolorystyka docelowego wydruku nam w pełni odpowiada, czy właśnie to mieliśmy na myśli tworząc pierwotny projekt wydruku.
Dla kogo proof cyfrowy?
Z tej usługi korzystają najczęściej firmy, które drukują czasopisma, foldery lub etykiety produktów. W takich przypadkach odpowiednia jakość kolorystyki jest bardzo ważna. Oczywiście proof cyfrowy nie jest odzwierciedleniem każdej indywidualnej strony docelowego wydruku. Zazwyczaj robi się próbną odbitkę tylko okładki, najbardziej reprezentatywnej strony artykułu czy głównej etykiety produktu. Bardzo dobrym i popularnym rozwiązaniem jest również wykonanie jednego arkuszu próbnego, na którym znajduje się kilka elementów graficznych lub najbardziej ważnych dla nas zdjęć.

prc2

Gdzie to zrobić?
Proof cyfrowy jest dostępny w profesjonalnych drukarniach, które posiadają odpowiedni do tego sprzęt, czyli ploter atramentowy. Wydruk próbny zazwyczaj jest wykonywany w takiej rozdzielczości, która odpowiada jakości offsetowej. W ten sposób można uzyskać łudzące podobieństwo pomiędzy drukiem próbnym i docelowym. Jedną z tego typu firm, która posiada zarówno doświadczenie w wykonywaniu kolorystycznych druków próbnych, jak i odpowiednie urządzenia, jest drukarnia cyfrowa JKB Print. Sprawdź ofertę drukarni JKB Print na stronie https://www.jkbprint.pl/proof-cyfrowy

Co warto wiedzieć o druku próbnym?
Proof cyfrowy warto wykonać w tej samej drukarni, w której będziemy drukować właściwe egzemplarze. Wtedy mamy jeszcze większą gwarancję tego, że druk próbny i właściwy będą niemalże identyczne. Ponadto warto wiedzieć, że proof cyfrowy można odebrać osobiście w drukarni lub wygodnie zamówić go z opcją wysyłki do naszej firmy lub domu.