Dobrze napisane CV może wyróżnić Cię z tłumu rekrutacyjnego. Oczywiście chodzi tu nie tylko o formę graficzną, ale i merytoryczną. Jeśli jesteś na początku drogi zawodowej, warto zainwestować w poszerzenie swoich kwalifikacji. Dodatkowe kursy czy szkolenia mogą wynagrodzić niewielkie doświadczenie zawodowe.

Szkolenia zawodowe

Jeśli masz możliwość korzystania ze szkoleń, które oferuje Twój pracodawca, nie zastanawiaj się. Szkolenia wybierane na własną rękę wiążą się z dodatkowymi kosztami, natomiast te finansowane lub współfinansowane przez Twoją firmę, pozwalają zaoszczędzić nieco gotówki. Zebrane w ten sposób wiadomości możesz wykorzystać na dotychczasowym stanowisku, a w przyszłości mogą być kartą przetargową na rozmowie kwalifikacyjnej  w nowym miejscu pracy. Pamiętaj, aby  myśleć przyszłościowo – inwestycja w swoją wiedzę i umiejętności zawsze przynosi pozytywne rezultaty. 

Studia podyplomowe

Coraz częściej ukończenie studiów licencjackich czy magisterskich, nie wystarcza do uzyskania posady w wymarzonym miejscu. Pracodawcy wymagają umiejętności i wiadomości, które podczas wiodących studiów nie były przekazywane. Można wówczas wybrać się na podyplomowe studia uzupełniające. Często są one dedykowane do podstawowych kierunków. Dzięki nim możesz także całkowicie się przebranżowić. Taka szkoła, to dodatkowe dwa lub trzy semestry nauki, które z pewnością pomogą w pozyskaniu atrakcyjnej pracy.

Kursy językowe

Dziś niemal każde stanowisko wymaga znajomości języków obcych. Oczywiście nadal najczęściej używaną mową obcojęzyczną jest język angielski. Decydując się na dodatkowy kurs językowy, zwiększasz swoje szanse na rynku pracy. Najlepiej jeśli wybierzesz kurs, który pozwoli na płynne posługiwanie się angielskim podczas rozmowy. Bardzo często pracodawcy dobrze prosperujących firm, decydują się na prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej w obcym języku. Wybierają się na kurs język angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, zdobędziesz wystarczające umiejętności do podołania takiemu wyzwaniu.