Zalety prowadzenia bloga eksperckiego przez lekarza

Zalety prowadzenia bloga eksperckiego przez lekarza

22 września 2017 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Prowadzenie blogów eksperckich nadal nie jest domeną lekarzy. Jednak mimo tego coraz częściej spotykamy się z blogiem na stronie internetowej lekarza czy przychodni. Dlaczego tak naprawdę warto posiadać taki blog i regularnie publikować na nim wpisy?

Zbuduj wizerunek eksperta i specjalisty

Dzięki temu, że będziesz posiadał blog ekspercki, przelejesz swoją wiedzę medyczną na wirtualny papier. Twoi obecni lub przyszli pacjenci zorientują się, że jesteś kompetentny, służysz radą i możesz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z różnego rodzaju dolegliwościami. Poprzez taką działalność budujesz również pozytywną relację z pacjentami, którzy mają szansę Tobie zaufać. Ponadto blog pozwoli promować Twoją działalność i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Załóżmy, że prowadzisz gabinet we Wrocławiu i stawiasz przede wszystkim na pacjentów lokalnych. Jednak jesteś na tyle dobrym specjalistą, że mógłbyś ściągać do siebie pacjentów z całej Polski. To może się stać między innymi dzięki blogowi, który nie działa lokalnie, ale globalnie.

Pisz zrozumiale

Jeśli już zdecydujesz się na prowadzenie bloga, to pamiętaj, że język, jakim piszesz, musi być zrozumiały dla każdego przeciętnego pacjenta. Nie piszesz bowiem dla kolegów lekarzy, ale osób, które nie posiadają wiedzy medycznej, a jedynie pragną zrozumieć istotę swojej choroby czy schorzenia. Tłumacz tak, jakby ten pacjent siedział przed Tobą w gabinecie. Język prosty, zrozumiały i jednocześnie wyjaśniający wiele kwestii medycznych dotrze do pacjenta. Ten z kolei będzie zadowolony, że w końcu otrzymał rzetelną wiedząę na temat swojego problemu. Prawdopodobieństwo, że ten pacjent wybierze się do twojego gabinetu znacząco wzrasta.

Blog ekspercki jako element marketingu medycznego

Blog ekspercki to z jednej strony baza wiedzy przeznaczona dla pacjentów, ale z drugiej sposób na pokazanie siebie w sieci oraz sposób na wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Jeśli teksty na blogu będą łączyły merytorykę i frazy kluczowe pod SEO, to Twoją stronę internetową będzie łatwiej znaleźć w gąszczu innych. Zastanawiasz się może, jak to wszystko ogarnąć i nie do końca wiesz, co to jest marketing medyczny i jak go wykorzystać. Jeśli tak, zajrzyj tutaj: https://nowoczesnylekarz.pl/blog-ekspercki-o-marketingu-medycznym/.