Inwestowanie w gadżety reklamowe się opłaca

Inwestowanie w gadżety reklamowe się opłaca

10 marca 2017 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Darmowe kubki, smyczek, breloczki, pendrive’y z nadrukiem i inne gratisy to coś, co wykorzystywane jest zarówno przez małe i średnie firmy, jak również przez te znacznie większe. Tego typu gadżety są uniwersalnym sposobem na promowanie własnym sług i produktów. Jest to też świetne narzędzie do budowania świadomości marki i jej pozytywnego wizerunku.

Czy warto zainwestować w gadżety reklamowe typu pendrive z nadrukiem?

Gadżety reklamowe od lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem, gdyż jest to stosunkowo tani i skuteczny sposób na zaprezentowanie swojej marki. Jeśli są one dodatkowo kreatywnie zaprojektowane i użyteczne, to całą pewnością można liczyć na zwiększenie zainteresowania swoją ofertą i wybicia się na tle stale rosnącej konkurencji.

Dzięki gratisom typu pendrive’y z nadrukiem czy kubki z firmowym logo zwiększa się rozpoznawalność nazwy firmy. Ponadto upominki są niezwykle funkcjonalne, gdyż zarówno budują pozytywne emocje, jak również ułatwiają prace, uprzyjemniają wyjazd służbowy czy też umożliwiają dotarcie do szerszego grona odbiorców.

 

Rola gadżetów reklamowych

Okazuje się, że znacznie chętniej sięgamy po produkty czy korzystamy z usług firm, które wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i oferują coś od siebie na start. Gadżety reklamowe według opinii przedsiębiorców są niezwykle pomocne w budowaniu pozytywnego wizerunku. W związku z tym coraz chętniej po nie sięgają i wręczają podczas ważnych wydarzeń, bankietów, spotykań biznesowych czy też najróżniejszych konferencji.

Jako, że pendrive z nadrukiem jest gadżetem pożytecznym to nie trafi do kosza, ale będzie eksploatowany na co dzień, a dzięki zamieszczonym na nim oznakowaniu będzie jednocześnie przypominał potencjalnym klientom o nazwie danego przedsiębiorstwa. Jest to więc świetny sposób na budowanie więzi pomiędzy firmą a przypuszczalnym klientem.

 

Skuteczne narzędzie promocji

Zanim firma zdecyduje się na zainwestowanie w konkretne gadżety reklamowe, należy zadbać o odpowiednie ich dopasowanie do rodzaju przedsięwzięcia czy wydarzenia, czyli do okazji i docelowej grupy odbiorców. Jeśli będą niewłaściwie dobrane tematycznie do okazji, to nie przyniosą firmie większej korzyści. Upominek musi pasować do marki i rodzaju oferowanych usług i produktów.

Najskuteczniejszym narzędziem promocji okazują się być gadżety reklamowe z logotypem lub nazwą firmy. Sprawdzą się więc przykładowo pendrive’y z nadrukiem. Nieoznakowanie zaś wręczanych gratisów mija się z celem i jest to zwykłą stratą pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy z Pola Studio