Strona internetowa lekarzy – czy rzeczywiście jest potrzebna?

Strona internetowa lekarzy – czy rzeczywiście jest potrzebna?

24 sierpnia 2017 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej lekarze nie mogą reklamować swoich usług. Ale nikt nie zabrania nam zamieszczania informacji w internecie. Konkurencja na rynku usług medycznych jest naprawdę duża. Warto więc iść z duchem czasu i zainwestować w profesjonalną stronę internetową.

Dlaczego warto założyć stronę?

Co robi pacjent, kiedy chce skorzystać z usług lekarza specjalisty, ale nie wie, gdzie takiego szukać? Oczywiście oprócz standardowego podpytywania znajomych, poszukuje również lekarzy w internecie. Prócz imienia i nazwiska lekarza, specjalizacji czy adresu placówki, pacjenta interesują również inne rzeczy. Chce wiedzieć, jakie opinie ma lekarz, jakie są ceny zabiegów czy nawet, jak wygląda pan doktor. Niestety większość wizytówek lekarzy w wirtualnych katalogach zawiera jedynie zdawkowe opisy. Pacjentowi trudno będzie się zdecydować, jeśli nie uzyska wystarczająco dużo informacji.

Strona internetowa to najlepsza wizytówka, na której pacjenci będą mogli znaleźć wszystko, co ich interesuje. Warto tu więc zamieszczać cenniki, adres z mapą dojazdu, informacje o współpracy z NFZ, zakres badań i usług czy terminarz wizyt.

Budowanie wizerunku w internecie

Jak wiadomo, w relacjach lekarza z pacjentami najważniejsze jest zaufanie. To w końcu w ręce lekarza pacjent oddaje swoje zdrowie czy nawet życie. Prowadząc stronę internetową, możemy kreować się jako specjalista w danej dziedzinie. Możemy tu zamieścić wszystko, co pomoże nam zdobyć zaufanie pacjentów – zdjęcia z udziału w konferencjach, skany dyplomów czy certyfikatów oraz rekomendacje zadowolonych pacjentów. Dzięki temu zyskamy więcej pacjentów.

Jeśli szukacie pomocnych artykułów na temat marketingu medycznego, zajrzyjcie na stronę: http://nowoczesnylekarz.pl/pokaz-sie-w-internecie/.