Rozpoczęcie sprzedaży online oraz osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie jest pracą bardzo ciężką. Serwis SocialWebshop pomaga przedsiębiorcom unikać typowych błędów i dzieli się własnym doświadczeniem w dziedzinie e-commers. O wiele latwiej jest uczyć się na czyimś doświadczeniu. To pozwala na unikanie sytuacji stresowych oraz na unikanie ponoszenia dodatkowych kosztów. Serwis SocialWebshop przekazuje informacje, jak pomyślnie zarządzać handlem on-line.

Bądź profesjonalistą!

SocialWebshop jest ekspertem w dziedzinie tworzenia aplikacji internetowych, a to z kolei daje mu przewagę i możliwość zwiększenia sprzedaży. Zostań ekspertem w swojej dziedzinie! To pozwoli Tobie przyciągnąć nowych klientów i zawiązać z nimi stałe relacje, jak również podwyższyć ceny promowanych przez Ciebie towarów i usług. Bardzo przydatne w tym są portale społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, Google+, NK, YouTube czy Blip. Kreatywne prowadzenie Fanpage-a, blogu czy grupy na tych portalach pozwala wykorzystać naturalne relacje towarzyskie do wzmacniania Twojego wizerunku jako sprzedawcy.

Uczciwa praca!

Uczciwa praca w internecie jest rzeczą dość skomplikowaną, ale przydatną. Różnego rodzaju „sztuczki” mogą pomóc tylko w sytuacji, jeśli szukasz dochodów krótkoterminowych. W dłuższej perspektywie może to doprowadzić do zerwania relacji z klientami. W konsekwencji, stracisz nie tyle zyski, ile swoją reputację i zaufanie klientów.

Sprzedaż w odpowiednim czasie!

Nie bądź natarczywy wobec klienta. Zachowaj spokój. Powinieneś sprzedawać wtedy, gdy klient jest rzeczywiście zainteresowany twoim produktem. Bo przecież przede wszystkim oczekujesz, że klient uważnie cię wysłucha. Radzimy Ci nie sprzedawać, gdy klient prowadzi samochód lub odwiedza dentystę.

Bądź poza konkurencją!

Oznacza to pozycjonowanie. Musisz prawidłowo ocenić, gdzie znajdujesz się względem konkurentów. Wcale nie musisz przekonywać klienta, że Twój towar czy usługa są najlepsze na rynku. To zupełnie nie powoduje zwiększenia sprzedaży. Musisz przekonać klienta, że jedynie Twój towar czy usługa są w stanie spełnić wszystkie jego oczekiwania.

Zrozum obawy klienta!

Rozmawiaj z klientem o jego obawach i potrzebach. Zrozum interes klienta, bo interes jest podstawą negocjacji handlowych. Zasugeruj klientowi, że tylko Twoja oferta rozwieje wszystkie jego ewentualne wątpliwości i obawy.

Oczekiwania klientów najwyższym priorytetem!

Oferta powinna odpowiadać oczekiwaniom klientów. Reklama lub inny sposób prezentacji Twoich produktów nie powinny być sprzeczne z rzeczywistą treścią oferty.

Zarządzaj projektami!

Problem menadżerów do spraw sprzedaży polega na tym, że większość z nich nie zna podstaw zarządzania projektami. To zaniedbanie musi być nadrobione jak najszybciej. Ponieważ bez procesu zarządzania projektami (wypracowania prawidłowej strategii osiągnięcia celów projektów), nie da się zorganizować właściwej koordynacji wszystkich czynności.

Pracuj dużo i na różne sposoby!

Czasami może się wydawać, że trzeba dużo pracować, aby osiągnąć określony rezultat. Jest w tym ziarno prawdy, lecz tylko częściowo. Bo istnieją sytuacje, kiedy nawet ciężka praca, której poświęca się dużo czasu, nie przynosi żadnych zysków. Rozwiązanie może być tylko jedno: używaj różnych sposobów podejścia do swojej pracy. Mogą to być, na przykład, liczne narzędzia i aplikacje internetowe przydatne do promowania Twoich towarów i usług w sieci internetowej.

P.S. Zespół SocialWebshop przypomina, że Twoje pozytywne nastawienie jest sprawą najistotniejszą w osiągnięciu sukcesu!