Facebook i Instagram to portale cieszące się w Polsce sporym potencjałem, jeżeli chodzi o reklamę. Portale społecznościowe są jednym z skuteczniejszych miejsc do promowania swojego biznesu, stron internetowych czy blogów. Prowadząc własną działalność i nie reklamując się na tych portal, to trochę tak jakbyśmy nie istnieli. A więc jeżeli prowadzisz własny biznes, FB czy Instagram może pomóc ci w pozyskaniu nowych klientów. Oto kilka ciekawych informacji dotyczących reklamy w mediach.

Kampanie reklamowe w Social mediach

Już od dawna Facebook czy Instagram to nie tylko zdjęcia i rozmowy z przyjaciółmi. Dla wielu osób prowadzących swoje firmy to spora powierzchnia reklamowa, dająca nam możliwość dotarcia do jak największej ilości osób i zdobycia potencjalnych klientów. Badania przeprowadzane przez różne instytuty, mówią że w Polsce około 14 milionów ludzi korzysta z Social Media.

Kampanie reklamowe to bardzo popularne narzędzie w nowoczesnym marketingu, więcej możecie przeczytaj tutaj. Posiadanie fanpage’a oraz promowanie go za pomocą Facebook Ads, to niesamowicie opłacalne narzędzie dla małych i większych firm.

Oczywistym jest to aby ustalić cel jaki chcemy osiągnąć. Facebook umożliwi nam spełnienie naszych celów marketingowych. To jedno z lepszych miejsc nie tylko dla marek czy sklepów internetowych. Dzięki Social Mediom jesteśmy w stanie pozyskać nowych użytkowników którzy będą śledzić naszą stronę internetową, czy bloga.

Korzyści płynące z kampanii reklamowych

Innymi słowy to skuteczne i precyzyjne dotarcie do nowych klientów. Facebook daje nam reklamodawcom spore korzyści:

  • Niskie koszty reklamowe – prowadząc kampanie w Social Mediach opłaty są niewielkie, w porównaniu z kampaniami firm marketingowych.
  • Targetowanie – Efektywne dotarcie do osób, faktycznie zainteresowanymi produktami które oferujemy.
  • Generowanie ruchu – dzięki kampaniom możemy przyciągnąć więcej osób. To fajna sprawa przy rozkręcaniu działalności.
  • Budowa wizerunku – to dobra metoda by zapaść w pamieć odbiorcom, a także zaprezentowanie swojej firmy.
  • Ogromne możliwości – Kampania w social media oferuje dużą różnorodność wielkości reklamowych a także elastyczność edycji naszej kampanii w dogodnym momencie.

Facebook czy Instagram są bardzo popularnymi serwisami reklamowym portalem wśród firm. Niezliczone zalety i możliwości wykorzystania reklamy sprawiają, że jest narzędziem używanym  przez niewielkie, lokalne firmy jak i największe korporacje. Więc jeżeli jeszcze stoisz przed rozpoczęciem skutecznej kampanii reklamowej w social mediach, nie zwlekaj.