Projekt i wykończenie restauracji – poradnik

Projekt i wykończenie restauracji – poradnik

1 maja 2019 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Podjąłeś bardzo ważną dla siebie decyzję – postanowiłeś otworzyć własny lokal gastronomiczny i wybudować go od podstaw. Jest jednak jedno „ale” – jak to zrobić? Przede wszystkim musisz znaleźć najlepszą lokalizacje, wybrać projekt i zabrać się za budowę. W tym poradniku przeczytasz wszystko na temat budowy i wykończenia restauracji.

Wybór miejsca na restaurację

Odpowiednie miejsce, które wybierzemy na naszą knajpę jest bardzo ważne. Jednak to oczywiście nie wszystko, ponieważ jeszcze trzeba wiedzieć, czym się przy wyborze lokalizacji, kierować. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na menu konkurencji, jej odległość od naszego lokalu, ceny oraz zainteresowanie nią przez klientów. Jeśli te działania mamy już za sobą, przechodzimy do bardziej praktycznej, a może nawet typowo budowlanej części poradnika.

Projekt restauracji – o czym musisz wiedzieć?

Jeśli decydujesz się na wybudowanie lokalu od podstaw, czeka na Ciebie wiele pułapek. Jedną z nich jest na przykład wielkość lokalu, czyli zdecydowanie się na zbyt duży budynek, który w przyszłości może okazać się zupełnie niepotrzebny. Nieużywane metry ² będą tylko generować koszty, więc lepiej po prostu postawić na mniejszą knajpę, ale za to z ogródkiem.

Budowa i wykończenie restauracji

Najważniejsza jest budowa i wykończenie, ponieważ jeśli wykonane zostaną profesjonalnie i z najlepszej jakości materiałów, w przyszłości nie będzie konieczności ciągłych naprawa i konserwacji. Przede wszystkim warto zdecydować się na termoizolację fundamentów, dachu i ścian zewnętrznych. Następnie konieczne jest też wybranie odpowiedniego projektu więźby dachowej i pokrycia. Jak to wszystko rozplanować?

Na pierwszym miejscu postaw na wysokiej jakości materiały oraz profesjonalną ekipę budowlaną. To sprawi, że nie będziesz musiał ciągle stresować się pracami i efektem końcowym. Kolejna kwestia to ocieplenie. Z czego je wykonać? Najrozsądniejsza wydaje się być wełna mineralna lub styropian. Finalnie wszystko zależy od Twojego budżetu i tego, czy nie goni Cię czas.

A co z dachem? Z czego powinien być wykonany? Jeśli Twoja restauracja posiada dach płaski, dobrym wyjściem będzie blacha trapezowa. Jest tania, wysokiej jakości i łatwa w montażu, więc przyspieszy proces budowy, i wykończenia budynku. W przypadku knajpy, której dach jest wielospadowy, najlepszym rozwiązaniem będzie blachodachówka, ponieważ wyróżnia się ona dopasowaniem do wielu kątów nachylenia.