Odzież reklamowa wizytówką firmy

Odzież reklamowa wizytówką firmy

14 grudnia 2016 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. A dobra reklama nie powinna ograniczać się tylko do banerów w internecie czy plakatów na mieście. Coraz częściej ludzie wychodzą ponad to i swoje logo umieszczają także na długopisach, breloczkach, a nawet odzieży.

Współcześnie można powiedzieć, że firma nie istnieje bez reklamy. Trudno zdobyć nowych klientów, nie pokazując się w internecie, w mediach społecznościowych czy innych mediach tradycyjnych. Ale reklama to także rzeczy materialne. Długopisy, breloki czy też odzież reklamowa z nadrukiem, do której zaliczają się nie tylko koszulki, ale także parasolki, krawaty, czapki czy skarpetki.

Odzież reklamowa skuteczną wizytówką firmy

Odzież reklamową można wykorzystać na dwa sposoby. Pracownicy naszej firmy mogą ją zakładać w pracy, na targach, spotkaniach z klientami, prezentacjach i innych meetingach oraz okazjach, w czasie których spotkamy potencjalnych klientów. W ten sposób każdy pracownik stanie się wizytówką firmy, a dodatkowo taki ubiór wpłynie pozytywnie na integrację naszych podwładnych i wzmocni uczucie przynależności do firmy. Pracownicy poczują, że są częścią przedsiębiorstwa, co dodatkowo wpłynie na ich pewność w kontaktach z klientami.

Ale taki produkt może być również prezentem dla naszego klienta. Tak zwane „reklamówki” sprawiają, że klienci chętniej do nas wracają i lubią robić z nami interesy. Jesteśmy postrzegani jako firma, dla której najważniejsze jest zadowolenie klienta. Upominki są niezbędne do utrzymywania dobrych relacji z naszymi konsumentami, dlatego warto je ująć w naszym budżecie. Często się również zdarza się, że firma robi w mediach społecznościowych konkursy, w których do wygrania są właśnie różne artykuły i elementy odzieży z logo firmy. Przedstawiając nasze produkty reklamowe jako coś wartościowego, coś o co „walczą” nasi klienci, sprawiamy, że chętniej później tego używają. Noszą nasze koszulki, piszą naszymi długopisami, nieświadomie robiąc nam świetną reklamę. To naprawdę świetny sposób na mobilną, tanią i niezwykle efektywną promocję firmy.

Jaka powinna być idealna odzież reklamowa?

Wybierając odzież reklamową dla naszej firmy, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o materiale, z którego będzie zrobiona. Odzież powinna być dobrej jakości. Nie może zniszczyć się po kilku praniach, ponieważ klient może pomyśleć, że również nasze produkty i usługi są tak samo nietrwałe. 

Przy wyborze odzieży ważny jest projekt. Zadbajmy nie tylko o to, aby na koszulce czy czapce pojawiło się nasze logo, ale także slogany czy hasła, które zapadają w pamięć. Klienci wówczas chętniej je noszą i stają się żywą reklamą naszej firmy. Warto zlecić projekt sprawdzonej agencji reklamowej, która ma doświadczenie w produkcji odzieży reklamowej. Przedstawiciele takiej agencji nie tylko doradzą nam, jakie kolory są chętnie noszone, ale także wcześniej pokażą, jak nasze logo będzie wyglądać na czapkach czy koszulkach. 

Zadbajmy o to, aby produkty naszej firmy były kojarzone z jakością i trwałością. Dzięki temu nasi klienci będą mieć do nas zaufanie i na pewno ponownie skorzystają z naszych usług.