Czym jest reklama na gmail dlaczego warto się tam reklamować i dlaczego jest taka tania?

Czym jest reklama na gmail dlaczego warto się tam reklamować i dlaczego jest taka tania?

16 maja 2017 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Reklamy otaczają nas z każdej strony i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Ich skuteczność bywa różna. Czasem okazuje się, że im bardziej są nachalne, tym do mniejszej liczby odbiorców tak naprawdę trafiają. Reklamy na Gmailu to nowa metoda dotarcia do odbiorców, która trafia do konkretnych grup potencjalnych klientów i co ważne – robi to w nienachalny sposób. Czym jest reklama na Gmail i dlaczego warto w nią zainwestować?

Gmail Sponsored Promotions, czyli reklama na poczcie Google

Poczta elektroniczna Gmail była chyba jedną z pierwszych, całkowicie pozbawionych spamu. To właśnie tutaj uciekali wszyscy, którzy mieli dość nachalnych reklam kredytów czy nowych telefonów na kartę. Obecnie z Gmaila korzysta masa użytkowników, czyli potencjalni odbiorcy reklam. Właściciele firmy postanowili wykorzystać ten potencjał i stworzyli swój własny system reklamy, czyli Gmail Sponsored Promotion.

Jeśli macie Gmaila, zapewne zauważyliście już, że w zakładce Oferty, Społeczności, Fora oraz Powiadomienia prócz subskrybowanych przez nas stron pojawiają się również reklamy od Google, a raczej tzw. teasery reklamowe. Wyglądają one tak jak wszystkie inne wiadomości – mają nazwę firmy oraz krótki tekst reklamowy. Jednak prócz tego mają także pomarańczową etykietę z napisem „Reklama”. Jeśli w nie klikniemy, pojawia się treść w formie graficznej. Możemy ją zapisać w odebranych, oznaczyć gwiazdką lub przekazać dalej. Reklamy wyświetlane są na podstawie wiadomości w naszej poczcie oraz informacji zapisywanych na koncie Google. Jeśli dana reklama nam się nie podoba albo nas nie interesuje, możemy ją usunąć albo całkowicie zablokować danego reklamodawcę.

Zalety reklamy na Gmail

Przede wszystkim z reklamy na poczcie Google możemy z łatwością skorzystać za pomocą naszego konta AdWords. Wystarczy stworzyć kampanię w narzędziu Galeria Reklam. GSP to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wykorzystać precyzyjne targetowanie. Dzięki informacjom przekazywanym przez Gmail reklamy są dostosowane do każdego użytkownika. W ten sposób trafiamy z reklamą do osób, które naprawdę mogą nią być zainteresowane. Jest to sposób o wiele bardziej precyzyjny niż gdybyśmy korzystali jedynie z plików cookie. Przykładowo do osoby, która często kupuje kosmetyki w internecie, kierowana jest reklama internetowej drogerii. Ustawiając kampanię reklamową możemy precyzyjnie określić, do kogo ma trafić reklama. Do wyboru mamy wiek, płeć oraz lokalizację użytkowników. Przy wyborze komunikatów reklamowych dostępne jest także kierowanie kontekstowe, a więc tematy, słowa kluczowe oraz zainteresowania potencjalnych odbiorców.

Ważną sprawą również jest treść reklam, ponieważ Google dba, by do użytkowników nie trafiły oferty obraźliwe, pornograficzne czy te z podróbkami jakichś produktów.

A co z płatnościami?

Reklamy na poczcie Google rozliczane są podobnie jak kampanie reklamowe w wyszukiwarkach, a więc w systemie Cost per Click. Pamiętajmy jednak, że musimy zapłacić już za samo kliknięcie w teaser reklamowy, jednak koszt kliknięcia nie przekracza zwykle kilkudziesięciu groszy. Taka reklama się po prostu opłaca. Daje większe możliwości na dotarcie do klientów i buduje pozytywny wizerunek firmy.

Jeśli jesteście zainteresowani kampanią reklamową w Gmailu, zajrzyjcie na stronę: www.pirmedia.pl.