Jak pozyskiwać klientów przez internet?

Jak pozyskiwać klientów przez internet?

19 kwietnia 2021 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Prowadzenie własnego sklepu wymaga nie tylko posiadania określonej wiedzy na temat branży, w której działamy, ale także ściśle opracowanego planu na marketing. Tylko sprawne budowanie wizerunku marki i skuteczna reklama zaowocują powiększaniem grona klientów i tym samym mnożeniem zysku. Jak zatem trafić do nowego grona odbiorców i tym samym zwiększyć sprzedaż? O czym trzeba bezwzględnie pamiętać?

Profesjonalna strona internetowa firmy

Jeśli prowadzimy sprzedaż w internecie, to absolutnie podstawową kwestią jest utworzenie strony internetowej – jest to zresztą tak samo ważne z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy posiadają również sklepy stacjonarne. E-sklep jest kluczowy, by docierać do kolejnych klientów i jednocześnie dobrze im się zaprezentować. Ważne jest zatem, by strona była estetyczna, a przede wszystkim użyteczna z perspektywy przeciętnego użytkownika internetu. Dlatego też serwis powinien być responsywny – jako że wiele osób przegląda sieć z urządzeń mobilnych – a także intuicyjny, by znalezienie poszukiwanych informacji nie sprawiało najmniejszych problemów.Zaprojektowanie i wdrożenie strony internetowej to dość spore wyzwanie. Jeśli sami nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na ten temat, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która świadczy usługi z zakresu e-commerce – tak jak np. agencja digitalowa Cheepro. W ten sposób będziemy mieli pewność, że sklep został przygotowany poprawnie i będzie niezwykle wygodny z punktu widzenia kupującego. Dodatkowo przyda się też pozycjonowanie, by zdobyć wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania.

Firmowe social media

Obecność w mediach społecznościowych to aktualnie obowiązek każdego przedsiębiorcy, który chce budować silne grono odbiorców i jednocześnie promować swoją markę. Założenie oraz prowadzenie kont na Facebooku, Instagramie czy Twitterze to najprostszy sposób na nawiązanie i podtrzymanie kontaktu z klientami, a jednocześnie skuteczna forma marketingu. W ramach social mediów możesz organizować akcje promocyjne, konkursy czy też opisywać nowości w swoim sklepie.

Niestety trzeba pamiętać, że algorytmy Facebooka czy stale zmieniające się zasady Instagrama niejednokrotnie utrudniają tworzenie postów, które rzeczywiście trafiają do szerokiej społeczności. Dlatego prowadzenie kont w tego typu serwisach również może wymagać pomocy specjalistów.

Reklamy Google – tak czy nie?

Zdecydowanie tak! Poprawnie skonfigurowana i odpowiednio dopasowana kampania w Google AdWords to znakomity sposób na pozyskiwanie klientów w internecie. Dzięki temu możesz rzeczywiście trafić do tych osób, które faktycznie będą zainteresowane prezentowaną ofertą – dlatego tak istotne jest nie tylko dobranie wartościowych słów kluczowych, ale także określenie grupy docelowej.

Reklamy Google są szczególnie polecane dla stron, które dopiero weszły na rynek, dzięki czemu łatwiej będzie im ugruntować swoją pozycję. Warto jednak stale podtrzymywać kampanie, by – oprócz umacniania więzi ze stałymi klientami – stale docierać także do nowych.