Większość kursów czy szkół językowych już dawno odeszło od nauczania języka metodami tradycyjnymi. W Polsce od dawna górują metody bezpośrednie, takie jak Callan Method czy Direct Method for English. Każda z tych metod jest bardziej nowoczesna i bardziej dynamiczna, natomiast obie skupiają się głównie na komunikacji i przełamaniu barier językowych. Oto czym są i czym się różnią.

Metoda Callana

Jak już wspominaliśmy metoda Callana to jedna z metod bezpośrednich. Jej założenie opiera się na nauce języka angielskiego gdzie jego nauka powinna przebiegać według wzorca nauki dzieci ich ojczystego języka. Tak więc pierwszą umiejętnością jest słuchanie, później mówienie a na samym końcu uczymy pisania.

Lekcje angielskiego na kursie bardzo odbiegają od metod nauczania do których przyzwyczailiśmy się w szkole.  Nauczyciel bardzo szybko zadaję pytania, a uczeń ma za zadanie odpowiedzieć na te pytania tak samo szybko i bez zastanowienia. Zajęcia zazwyczaj zaczynają się powtórzeniem materiału z poprzednich lekcji, a później wchodzi nauka właściwa wraz z pytaniami i odpowiedziami. Callan method jest jedną z bardziej efektywnych metod nauczania na kursach.

Direct Method for English

Ta metoda jest nieco młodsza od metody Callana, jej celem jest nauczenie ucznia komunikacji w języku angielskim po przez zmuszenie do myślenia w języku angielskim i nie używania języka polskiego w trakcie nauki. Tutaj duży nacisk położony jest na spontanicznych wypowiedziach.  Tak jak w metodzie Callana mała uwaga kładziona jest na gramatykę. Rola nauczyciela jest w tej metodzie bardziej partnerska, nauczyciel stara się ośmielić nas do komunikacji tylko i wyłącznie w języku angielskim.

Kursy angielskiego czy szkoływ tych metodach oferuję nam szybszą naukę języka angielskiego, poprzez komunikację bowiem gramatyka schodzi na dalszy plan. Coraz więcej szkół czy kursów w swojej ofercie ma właśnie nowoczesne metody nauczania. Kurs angielskiego Częstochowa na który się zdecydujesz powinien być jak najlepiej dopasowany do Ciebie. Pamiętajmy że nauka powinna być przyjemna i pożyteczna, zatem wybór zależy tylko od nas samych.