Dlaczego warto promować firmę w social mediach?

Dlaczego warto promować firmę w social mediach?

9 czerwca 2020 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

W dobie internetu trudno prowadzić jakąkolwiek działalność gospodarczą i nie być zarazem dobrze widocznym w sieci. To właśnie internet jest narzędziem, po które sięgamy najczęściej, kiedy chcemy znaleźć informacje na temat jakiejś firmy. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien zadbać o stworzenie profesjonalnej strony www. Równie istotny jest także dobry marketing, a ten możemy skutecznie prowadzić za pośrednictwem social mediów. Dlaczego warto wykorzystywać portale społecznościowe w prowadzeniu biznesu?

Social media a kontakt z klientem

Jedną z najważniejszych zalet dotyczących prowadzenia kont firmy w mediach społecznościowych jest właśnie możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z klientem. Jeśli potencjalny użytkownik, zainteresowany ofertą naszego sklepu internetowego, zada nam pytanie poprzez fanpage na Facebooku, a my rzeczywiście udzielimy pomocnej odpowiedzi, wzrasta jego zaufanie do nas. Nie da się ukryć, że odbiorcy cenią sobie przedsiębiorstwa, do których mogą zwrócić się z prośbą o rozwiązanie jakiegoś problemu lub pomoc w wyborze oferty. Korzystając zatem z social mediów w umiejętny sposób, budujemy wizerunek firmy, swoją wiarygodność i rzetelność. Dlatego social media marketing, jeśli jest wykorzystywany rozsądnie i z uwzględnieniem profilu działalności, umożliwia zbudowanie stałego grona klientów. 

Wystawianie opinii w social mediach

Nie ma udanego biznesu bez pozytywnych recenzji od osób, które skorzystały z naszych usług. Warto zatem stworzyć klientom miejsce, gdzie swobodnie będą mogli się wypowiedzieć na temat dotychczasowej współpracy. Właśnie z tego względu przydaje się m.in. strona firmy na Facebooku, gdzie można uruchomić podstronę z recenzjami od użytkowników. Osoba, która dopiero planuje zwrócić się do nas, zdecydowanie chętniej to zrobi, jeśli zobaczy pochlebne opinie. A na te możemy zapracować m.in. poprzez kontakt w social mediach.

Generowanie ruchu na stronie poprzez portale społecznościowe

Nawet stworzenie intuicyjnej, przyjaznej użytkownikowi strony nie gwarantuje dużej liczby wejść. Reklama jest absolutnie niezbędna, by zachęcić potencjalnych klientów do zaglądania na nasz serwis czy przejrzenia oferty naszego sklepu. Konta w mediach społecznościowych są doskonałym narzędziem marketingowym. To za ich pośrednictwem możemy docierać do coraz większego grona odbiorców. Możliwość wykupienia płatnej reklamy na fanpage’u na Facebooku czy też organizowanie konkursów poprzez social media to łatwy i zarazem skuteczny sposób na reklamę. 

Dodatkowo, poprzez Instagrama czy Twittera, możemy też informować klientów o wszelkich akcjach promocyjnych bądź o nowościach na sklepie. Dzięki temu bezpłatnie zyskujemy odnośniki do swojej strony, które automatycznie przełożą się na statystyki wyświetleń i zarazem na sprzedaż. Linki w mediach społecznościowych są dla Google bardzo wartościowe, dlatego przy minimalnym wysiłku zyskujemy w zakresie pozycjonowania strony www.

Social media jako źródło informacji

To najprostsza i zarazem bardzo potrzebna korzyść związana z promowaniem swojej działalności w internecie. Umieszczając na portalach społecznościowych informacje na temat naszej firmy – jak chociażby dane kontaktowe, godziny otwarcia czy wskazówki dotyczące składania zamówienia – zyskujemy w oczach klientów. Przeciętny użytkownik internetu oczekuje, że łatwo znajdzie odpowiedzi na najpotrzebniejsze pytania. Jeśli mu to zapewnimy, staniemy się bardziej wiarygodni i uczciwi, unikniemy także fałszywych informacji przekazywanych w innych źródłach.