Pomału dla każdej firmy czy marki obecność w mediach społecznościowych to obowiązkowy element w strategii marketingowej. Niestety niektórzy nie do końca wiedzą o czym należy pamiętać, podczas aktywności w Social Media. Poniżej znajdziecie kilka porad dotyczących tego, jak prowadzić fan page’a tak, aby móc w pełni wykorzystywać potencjał mediów społecznościowych.

Regularna komunikacja

Pierwszym i podstawowym elementem podczas prowadzenia swojego firmowego profilu na Facebook’u jest systematyczna komunikacja z fanami. Regularne udostępnianie wpisów, zapewni utrzymanie ciągłości w procesie wymiany informacji z fanami. Najlepszym sposobem na uporządkowanie naszych publikacji i ich tematyki jest stworzenie harmonogramu działania. Pozwoli to na wprowadzenie porządku i ładu.

Kontakt i interakcja z fanami

Kolejnym istotnym elementem jest nawiązywanie z fanami rozległych interakcji. Należy odpowiadać na komentarze, nawiązywać i rozkręcać dialogi, a także budować i moderować dyskusję. Fani muszą wiedzieć, że za publikowanymi postami stoi człowiek, który jest skory odpowiedzieć na ich pytania, a także zapytać o opinię.

Zachęta do aktywności!

Co zrobić, aby otworzyć fanów na komentowanie i dzielenie się opiniami? Wystarczy, że na końcu publikowanych treści zapytacie ich o zdanie zadając pytanie! Pozwoli to w łatwy sposób zwiększyć wskaźnik aktywności na profilu!

Korzystać z bieżących wydarzeń

Podczas prowadzenia fan page’a należy korzystać z dobrodziejstwa bieżących newsów, eventów czy wydarzeń. Ważne jest zamieszczanie treści nawiązujących bezpośrednio z tematyką naszego fan page’a.

Dbać o standard publikowanych treści

Publikowane posty na naszym firmowym fan page’u są wizytówką firmy. Dlatego niezwykle istotna jest ich jakość. Dotyczy to zarówno wykorzystywanej tematyki – publikowanie świeżych informacji czy interesujących cykli z treścią dodatkową, jak i zagwarantowanie różnorodności postów – np. pod kątem wizualnym.

Facebook to nie wszystko!

Pamiętajcie, że mając już informacje na temat tego, jak prowadzić fan page i poprawnie je wykorzystując, możecie przejść do kolejnego etapu czy integracji fan page’a z innymi mediami społecznościowymi, np. Instagramem, Pinterestem czy Google +. Wykorzystanie więcej, niż jednego kanału jednocześnie, na których publikowane będą różne, ale uzupełniające się treści to strzał w dziesiątkę.

Identyfikacja wizualna

Przy prowadzeniu swojego profilu pamiętajcie o własnej i wyjątkowej identyfikacji wizualnej! Spójny aspekt graficzny pozwoli łatwiej zarówno klientom stałym, jak i potencjalnym, zapamiętać markę. Ma to wpływ na jej rozpoznawalność, a dalej także zainteresowanie nią!

Bądź na bieżąco, inspiruj się!

Ostatnim ważnym elementem jest czerpanie inspiracji i wzorców z profilii facebook’owych doświadczonych marek z branży. Pamiętajcie o obserwowanie działań stron konkurencyjnych, które mogą być dla Was wzorem w skutecznej komunikacji na Facebooku.

Artykuł powstał przy współpracy z Traffic Trends.