Nauka języka angielskiego to doskonała inwestycja w samego siebie. Nieważny jest wiek i wykształcenie, liczy się chęć rozwoju. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na naukę języka obcego. Jest wiele ciekawych propozycji wspomagających ten proces. Angielski to język międzynarodowy, który otwiera wiele drzwi nie tylko na polu zawodowym, ale także prywatnym. Dzięki jego znajomości nawiązuje się nowe kontakty towarzyskie czy chociażby zyskuje się możliwość swobodnego podróżowania.

Kurs językowy – jak wybrać dobrą szkołę?

Szkół językowych w obecnych czasach jest mnóstwo; oferują one kursy indywidualne, jak i grupowe. Jeżeli chce się postawić na efektywną naukę, trzeba wybrać odpowiedni kurs i metodę nauczania dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Jak wybrać odpowiednią szkołę? Wyróżniamy kilka ważnych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę:

  • kwalifikacje lektorów,
  • certyfikaty szkoły językowej,
  • metody nauczania,
  • liczebność grup,
  • poziom nauczania,
  • materiały dydaktyczne,
  • czas trwania kursu,
  • koszt kursu.

Metody nauki języka obcego

Efektywność nauki języka po pierwsze zależy od metody nauczania i nauczyciela, a po drugie od nas samych, naszych predyspozycji, motywacji i poświęconego czasu. Często ludzie poddają się po porażce, ale warto próbować innych metod i technik. Przeglądając oferty szkół językowych, najczęściej pojawiają się metody nauczania takie jak: Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, metoda komunikacyjna, metoda naturalna i metoda gramatyczno-tłumaczeniowa. 

Ta pierwsza opiera się przede wszystkim na konwersacji, uczniowie pytani są na wyrywki i w jak najszybszym czasie muszą odpowiedzieć na postawione pytanie. Metoda naturalna opiera się na nauce poprzez powtarzanie, a podczas zajęć nie używa się innego języka. Kolejną z metod powszechnie stosowanych do nauki jest metoda komunikacyjna. Uczniowie uczą się komunikacji podczas codziennych sytuacji, takich jak: negocjowanie, opowiadanie, proszenie, opisywanie i inne. Ostatnia z wymienionych metod i jednocześnie najszybsza – to uczenie się reguł gramatycznych, a następnie praca z tekstem.