Katalogi szyte – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Katalogi szyte – dlaczego warto się na nie zdecydować?

29 września 2017 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Czy firmowe katalogi w dobie powszechnego dostępu do Internetu są jeszcze komuś potrzebne? Czy jest w nich coś, czego nie może zaoferować strona internetowa czy elektroniczny folder prezentujący firmę i jej ofertę?

Tak! Oczywiście, może nie w każdym przypadku są niezbędnym narzędziem promocyjnym. W wielu jednak katalogi sprawdzą się znacznie lepiej niż najnowocześniejsze strony internetowe czy nawet multimedialne prezentacje. Co w nich zatem jest takiego? I jakie przynoszą korzyści? 

Wszechstronna prezentacja firmy

W przypadku katalogów drukowanych mówimy o materiałach wielostronicowych. Co prawda drukarnie proponują przygotowanie już 8-stronicowych katalogów, często jednak decydując się na ich druk projektujemy coś znacznie grubszego. Oczywiście, można by powiedzieć, że strona internetowa daje pod tym względem większe możliwości. Nie można jednak zapominać o tym, że to właśnie katalog z ofertą firmy jest dla klienta czymś bardziej konkretnym i pozwala skupić się na zawartych w nim treściach, podczas gdy po stronach internetowych nasz wzrok często zaledwie się prześlizguje.

Trwały materiał reklamowy

Materiały mniejsze objętościowo i gabarytowo często mają charakter ulotny. Porządny i elegancki katalog szyty ma natomiast szansę zająć na dłużej miejsce na półce czy biurku klientów naszej firmy. I to nie tylko dlatego, że jego wykonanie zapewnia mu dłuższą trwałość, ale również z powodu treści, które w nim umieszczamy. Są to zazwyczaj prezentacje firmy i jej oferty obowiązującej przez dłuższy czas, aktualne cenniki, programy imprez, instrukcje czy wydawnictwa okolicznościowe. Do takiego materiału w postaci drukowanej często łatwiej sięgnąć niż do dokumentów elektronicznych. A jeśli  katalog jest również dobrze zaprojektowany i atrakcyjny graficznie może być trzymany w miejscu widocznym, co zapewni nam dodatkową reklamę, a co za tym idzie być może kolejnych, nowych klientów.

Elegancki upominek

Katalog szyty może być też świetnym upominkiem dla klientów. Dotychczasowych kontrahentów możemy obdarować nie tylko katalogami ofertowymi, ale również na przykład wydawnictwami okolicznościowymi i jubileuszowymi, podsumowującymi działalność firmy. Jeśli postaramy się, by projekt zachwycał graficznie, był wydrukowany na wysokiej jakości papierze, a jego treści były starannie dobrane, z pewnością taki katalog wpłynie na pozytywne postrzeganie naszej firmy. W oczach klientów będzie on wówczas świadczył nie tylko o profesjonalizmie, ale również o pewnym jej prestiżu. Osobiste wręczenie katalogu, czy też przesłanie go pocztą z dołączoną spersonalizowaną notą, dodatkowo pozwoli na umocnienie kontaktu z klientem, a tego na pewno nie zapewni nam żaden elektroniczny materiał przesłany mailem.