Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w obcym języku?

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w obcym języku?

2 listopada 2020 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

W końcu nadszedł ten dzień. Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną w wymarzonej firmie, jednak dowiedziałeś się, że będzie ona prowadzona w języku angielskim. To zrozumiałe, że może to być dla Ciebie bardzo duże przeżycie. W końcu sama rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca, a fakt, że ma zostać przeprowadzona w obcym języku, dodatkowo to utrudnia. Jak sprawić, aby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej w obcym języku i mieć pewność, że zostanie zakończona sukcesem? 

Kilka słów o sobie

W trakcie każdej rozmowy kwalifikacyjnej, także tej przeprowadzanej po angielsku, możesz oczekiwać pytania „Tell me about yourself”. To z pozoru niezobowiązujące zdanie może wywołać w nas wiele niepokoju, szczególnie jeśli zostanie zadane po angielsku. Z reguły, odpowiadając na nie, powinniśmy w zwięzły sposób opowiedzieć o swoim doświadczeniu, ścieżce kariery zawodowej, a także wspomnieć o swoich zainteresowaniach. 

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie i przy okazji zrobić dobre wrażenie na osobie rekrutującej, przed rozmową dobrze jest kilkukrotnie przeczytać swoje CV oraz list motywacyjny, jeśli taki jest wymagany. Bardzo ważny jest również sposób, w jaki udzielamy odpowiedzi. Pamiętajmy, aby używać pełnych zdań i znać poprawną formę używanych przez nas słów. Jeśli szukasz szkoły językowej, która pomoże Ci w praktyczny sposób przygotować do takiej rozmowy, po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „angielski Częstochowa” http://tarkowski.edu.pl/ znajdziesz kurs idealnie dopasowany do swoich potrzeb i wymagań.

Przygotowanie przed rozmową

Nawet najbardziej pewnym siebie i swoich umiejętności osobom zdarzają się pomyłki. Aby ich uniknąć i mieć świadomość, że jest się świetnie przygotowanym, przed rozmową warto przypomnieć sobie przydatne zwroty i podstawowe wyrazy jak dni tygodnia, nazwy miesięcy oraz słownictwo związane z Twoją przyszłą profesją. Pamiętaj, im szerszy jest zakres słownictwa, którym się posługujesz, tym lepsze wrażenie wywrzesz na swoim potencjalnym przyszłym pracodawcy.