Czy darmowe domeny to dobry wybór w przypadku prowadzenia bloga?

Czy darmowe domeny to dobry wybór w przypadku prowadzenia bloga?

18 czerwca 2016 Wyłączono przez Tylkomarketing.info

Chyba prawie każdy internauta kiedyś miał ochotę na założenie własnego bloga. Nie koniecznie w celu stricte komercyjnym. Czasem ma on być pewnego rodzaju pamiętnikiem, innym razem typowym hobby, a jeszcze innym razem wartościową treścią związaną na przykład z prowadzoną firmą.

W każdym z tych przypadków, na samym początku podróży w stronę posiadania własnej przestrzeni w Internecie, w której będzie można zamieścić nie tylko treść, ale również ciekawe zdjęcia, pojawia się pytanie: Jaki serwer wybrać? Która domena będzie najlepsza?

Co wtedy ten ów Internauta zaczyna robić? Oczywiście zagląda do wyszukiwarki internetowej w celu znalezienia gotowej odpowiedzi. Co wtedy zauważa? Tysiące reklam, artykułów i ofert komercyjnych, które wychwalają darmowe domeny i różne serwery. Czy rzeczywiście warto postawić na opcję niskobudżetową?

Dla kogo darmowa, a dla kogo płatna domena?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakiej firmy skorzystamy. Duże, znane, posiadające wieloletnie doświadczenie marki (np. domeny.pl), rzeczywiście mogą nam zaproponować coś wartościowego za darmo. Oferowane przez nie darmowe domeny to produkty godne polecenia, jeżeli nie planujemy na wspomnianym blogu zarobić kokosów.

Mają pewne ograniczenia, które na szczęście nie przeszkadzają tym, którzy będą posiadać kilka tysięcy obserwatorów i kilkaset wejść dziennie. Działają sprawnie, ilość ewentualnych awarii jest bardzo znikoma, a jakość obsługi tak dobra, jak w przypadku zakupu płatnej domeny. Jednym słowem mówiąc, znane i poważne firmy nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek uchybienia nawet w przypadku obsługi produktu sprzedawanego za darmo, ponieważ dla nich zadowolenie klientów jest najważniejsze.

Płatne domeny można polecić osobom, które chcą poważnie zarabiać na publikowanej treści. Wtedy otrzymają szersze pole manewru i więcej możliwości technicznych.