Auto pożyczka pod zastaw samochodu to popularne rozwiązanie dla ludzi posiadających niską zdolność kredytową, albo którzy są wpisany w rejestr BIK. Dlatego jeżeli potrzebujemy gotówki, ale nie kwalifikujemy się do otrzymania tradycyjnego kredytu to możemy skorzystać z pożyczki pod zastaw auta. Poniżej wyjaśniamy dla kogo jest taka pożyczka i jakie warunki należy spełnić, aby móc się o takową starać.
Auto pożyczka pod zastaw samochodu – Co to jest?
Auto pożyczka pod zastaw samochodu udzielana jest osobom, które zdecydują się, w ramach zabezpieczenia dla pożyczkodawcy, zastawić swój samochód. Brak płatności wiąże się z utratą naszego samochodu – jest to forma zabezpieczenia przez bank. Kwota, którą uzyskamy za zastaw samochodu różni się, w zależności od posiadanego przez nas samochodu. Należy pamiętać, że nadal będziemy mogli korzystać z naszego pojazdu. Jest to o wiele bezpieczniejsza forma pożyczki, niż zastaw nieruchomości.
Auto pożyczka pod zastaw samochodu – warunki pożyczki
Zanim złożymy odpowiedni wniosek o auto pożyczkę pod zastaw samochodu musimy upewnić się, że spełniamy wszystkie wymagane kryteria związane z pożyczkami pod zastaw auta. Nie wystarczy być tylko pełnoletnim i posiadać samochodu, aby taką uzyskać. Wymogami, które musimy spełnić wyglądają następująco:
- Musimy być pełnoletni i posiadać ważny dowód osobisty,
- Samochód nie może być uznany za stary(z wyjątkiem samochodów zabytkowych i kolekcjonerskich),
- Auto nie może posiadać więcej niż jednego właściciela,
- Samochód musi być sprawny, posiadać ważny przegląd techniczny oraz OC/AC
- Musimy posiadać dowód rejestracyjny pojazdu
Gdy spełniamy powyższe warunki, możemy przejść do złożenia wniosku. Wniosek taki możemy wypełnić w placówce banku, ale szybciej i wygodniej będzie zrobienie tego przez internet. Wygodnym i przyjemnym sposobem będzie wypełnienie formularza na stronie: https://autokapital.pl
Auto pożyczka pod zastaw samochodu – formalności przed otrzymaniem kredytu
Jeżeli nasz wniosek zostanie zaakceptowany przez pożyczkodawcę dostaniemy umowę do podpisania. Należy pamiętać, aby dokładnie przeczytać warunki umowy, żeby przypadkowo i w pośpiechu nie zgodzić się na niekorzystne dla nas warunki. Po podpisaniu umowy będziemy proszeni o wpisanie kredytodawcy jako współwłaściciel pojazdu. Możemy to zrobić w Wydziale Komunikacji, znajdującym się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Po wypełnieniu wniosku, wracamy z potwierdzeniem do pożyczkodawcy. Teraz pozostaje czekać na pojawienie się środków na naszym koncie.